#Технології@vk.fact_ua
Вчені створили штучну матку для недоношених дітей
Проблема підтримки життєдіяльності та повноцінного розвитку недоношених дітей є сьогодні дуже актуальною. Недоношеною вважається дитина, яка з'явилася на світ раніше 37-38 тижнів і має масу тіла меншу 2,5 кілограм. Щорічно на світ раніше передбачуваного терміну з'являються близько 15 мільйонів малюків. Саме це підштовхнуло вчених з Філадельфійського дитячого шпиталю на розробку штучної матки, всередині якої недоношена дитина буде перебувати у безпеці від навколишнього середовища і розвиватися протягом певного часу. Про це повідомляє видання Nature.
Штучна матка створює ідеальні умови для перебування малюків. Це дозволяє їхнім внутрішнім органам остаточно сформуватися і підготувати їх до зустрічі з зовнішнім світом. Усередині підтримується постійна температура, тиск і рівень освітленості. Звісна річ, що штучна утроба захищає малюка від усіляких інфекцій. Пристрій заповнюється амніотичною рідиною, яка постійно циркулює. Пуповина з'єднується із зовнішнім оксигенатором з низьким опором, що забезпечує малюка киснем і забирає вуглекислий газ. Усі життєві показники плода відслідковуються електронними системами.
«Таким малюкам просто необхідний своєрідний місток між утробою матері і зовнішнім світом. Створивши подібну систему, здатну підтримувати ріст і розвиток внутрішніх органів протягом декількох тижнів, ми значно збільшуємо шанси недоношених дітей на виживання», — каже керівник дослідження Алан Флейк.
Пристрій був успішно протестований на восьми недоношених ягнятах, які фізіологічно були еквівалентні людським немовлятам на термінах 23-24 тижні. Ягнята провели у штучній утробі 28 днів, після чого були витягнуті і ретельно обстежені. Всі піддослідні продемонстрували нормальний розвиток мозку і внутрішніх органів. Перебування всередині штучної утроби дозволило їхнім легеням повністю сформуватися і почати дихати повітрям самостійно.